Discutii pe subiectul achizitiilor publice

contestatie

contestatie

Mesajde denis epure » Mar Iul 26, 2016 3:37 pm

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie ingrate si va solicit ajutorul. S-a derulat o procedura de cerere de oferta pe ordonanta 34/2006. Dupa expirarea temenului de asteptare in vederea depunerii vreunei contestatii, s-a incheita contractul. Dupa 8 zile de la expirarea termenului de contestatie, am primit o contestatie din partea unui operator. Contestatia a fosst desigur respinsa ca inadmisibila. Fac precizarea ca imediat dupa cele 5 zile de asteptare, s-a incheiat contractu, s-a facut anuntul de atribuire (de teama amenzilor!) s,a transmis notificare in ANAP. Termenul final al contractului este undeva in septembrie. Pana la solutionarea contestatiei, contractul nu a fost pus in executare, desigur,s,a suspendat executarea iar acum ce e de facut?

INTREBARE ! SE POATE FACE UN ACT ADITIONAL PRIN CARE SA DECLAEZ TERMENUL CONTRACTAUAL INITIAL? SA IL DECALEZ CU NUMARUL DE ZILE CARE A INTARZIAT EXECUTAREA ACESTUIA? AVAND IN VEDERE CA CONTRACTUL A FOST LEGAL INCHEIAT.

Multumesc anticipat,
denis epure

Înapoi la Forum Achizitii Publice